12 Haziran 2012 Salı

Kırık TESTİ 

Anadolu’da küçük bir yerleşim bölgesinde  bir adam, her gün boynuna dayadığı kalın sopanın iki ucuna  asılı  testilerle dereden su taşırmış evine..
   
 Bu testilerden birinin yan kısmında çatlak varmış..  Diğeri ise hiç kusursuz ve çatlaksızmış ve her seferinde bu kusursuz testi adamın doldurduğu suyun tümünü taşır, ulaştırırmış eve.. Ama  her zaman boynunda taşıdığı testilerden çatlak olanı eve yarı dolu olarak varırmış.
   
 İki sene her gün bu şekilde geçmiş. Adam her iki testiyi suyla doldurmuş  ama evine vardığında sadece 1,5 testi su kalırmış... 
    
Tabi ki kusursuz, çatlaksız testi vazifesini mükemmel yaptığı için çok gururlanıyormuş...  Fakat zavallı çatlağı olan kusurlu testi, çok utanıyormuş. Doldurulan suyun sadece yarısını eve ulaştırabildiği için de çok üzülüyormuş.. 
   
 İki yılın sonunda bir gün, görevini yapamadığını düşünen çatlak testi, ırmak kenarında adama şöyle demiş: "Kendimden utanıyorum. Şu yanımdaki çatlak nedeniyle, sular eve gidene kadar akıp gidiyor.." 
     Adam gülümseyerek dönmüş testiye; "Göremedin mi?
   
  Yolun senin tarafında olan kısmı çiçeklerle dolu. Fakat kusursuz testinin tarafında hiç yok. Çünkü ben başından beri senin kusurunu, çatlağını biliyordum.. 

Senin tarafına çiçek tohumları ektim. Ve her gün o yolda ben su taşırken, sen onları suladın.. 2 senedir o güzel çiçekleri toplayıp,masamı süslüyorum. Sen kusursuz  olsaydın, o çatlağın olmasaydı, evime böyle güzellik ve zarafet veremeyecektim" diye cevap  vermiş.. 
  
  Hikayeden alacağımız ders:Her birimizin kendine has kusurları vardır. Hepimiz birer çatlak testiyiz.. Fakat sahip olduğumuz bu kusurlar ve çatlaklardır.Hayatlarımızı  ilginç yapan, mükafatlandıran, renklendiren..Etrafınızdaki her  kişiyi,oldukları gibi kabullenin..     
    
Dışlarındaki kusurları değil, içlerindeki güzellikleri görün.......

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Değerli blog yöneticisi internette gezinirken sitenize rastladık ve çok beğendik. Önemli bilgiler veriyorsunuz. Datron servisleri olarak sitenizin takipçisi olduk.

Ozge Kopuz dedi ki...

Selam
Blogunuz çok güzelmiş hemen bu siteye katıl kısmını tıkladım bile. izlemedeyim:)
sizi de benimkine beklerim.
komirra.blogspot.com
Sevgiler

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
cay-makineleri.com

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
tost makinesi
döner makinesi
çay kazanı
Endüstriyel Mutfak
sanayi tipi mutfak
çay makinesi
remtamutfak.net
Döner Makinası
çay kazanı
çay makinası
tost makinası
ızgara
endüstriyel mutfak
Tek Parça izle
Tek Parça izle
cerciko.com